Akcie Bystriansky závrt.

Biely vodopád.

Na začiatku roka 2016 sme sa rozhodli, že nanovo zameriame Bystriansky závrt. Rozhodli sme sa preto, lebo o našej druhej najväčšej jaskyni nemáme žiadne mapy a z mapovaním jaskýň máme už nejaké skúsenosti. Prvú akciu začíname 7.2.2016 v zložení P. Molčányi,  R. Magáň, T. Amtmann, M. Matejka. Hneď na prvej akcii sme zamerali 260 metrov. Venovali sme sa hlavnému ťahu,  Jirmerovmu dómu a Plevovmu dómu. Úspešnú akciu sme ukončili občerstvením v bare u Furmana. Ďalšiu akciu v starom zložení robíme hneď nasledujúcu nedeľu 14.2.2016 a pokračujeme domeriavaním Plevovho dómu a priľahlých častí. Na akcii sa zúčastňuje aj Ľ. Múka, Ľ. Múka ml. a A. Tekel. Počas akcii preverovali bezpečnosť železných rebríkov a Ľ. Múka oboznamoval mladých s jaskyňou. Koniec akcie je opäť ukončená v bare u Furmana. V bare dohadujeme budúcu akciu, ktorú budeme robiť ako zvyčajne v nedeľu 6.3.2016.

Roman pri kreslení

Akcia ohrozená! V nedeľu ráno za výdatného dažďa o 8:15 je akcia ohrozená nakoľko mladí sľúbení členovia os Brezno rušia bezdôvodne účasť. Akciu zachraňuje nečlenka a v obmedzenom počte R. Magáň, T. Amtmann, M. Matejka, R. Briedová vyrážame na akciu smer Bystrá. Na Bystrej výdatne prší a nikomu sa nechce z auta von. Po prehováraní sa nakoniec prezliekame do kombinéz a vyrážame smer závrt. Všetci sa tešíme, že sa pred dažďom schováme v podzemí. Pokračujeme v meraní hlavného ťahu až na Breznianske námestie. Dnešok bol poznačený veľkou vlhkosťou v podzemí a fajnovým lepivým blatom. Po ukončení merania vyliezame na povrch a na naše prekvapenie neprší. Všetci účastníci dnešnej akcie sú spokojní, že sa akcia uskutočnila. Akciu opäť končíme v bare. Počas občerstvenia sa všetci zhodneme  na tom, že v závrte bude aj o týždeň veľa vody tak nasledujúcu akciu presúvame na inú lokalitu. V meraní sa bude opäť pokračovať v letných mesiacoch. Všetci sa tešíme na výsledky merania a novú mapu.

  • Akcia závrt
  • Akcia závrt
  • akcia závrt
  • Akcia závrt
  • Akcia závrt
  • Akcia závrt
  • Akcia závrt
  • Bystriansky závrt

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.